Prorokini Anna prawie całe życie służyła w świątyni, pościła i wielbiła Boga.

W późnej starości spotkała ją nagroda, o jakiej marzył każdy Żyd – zobaczyła na własne oczy Zbawiciela. Przedtem jednak przez dziesięciolecia trwała, zachowywała wierność, oczekiwała, zaznała niezliczonych walk duchowych, zniechęceń, wahań, może pokus by odejść, może wątpliwości czy jej życie ma sens. Trwała jednak sercem wdzięcznym i kochającym – co widać, bo sławiła Boga i mówiła o Nim wszystkim.


Dziecię zaś rosło i nabierało mocy, napełniając się mądrością – nawet Jezus poddany był zasadzie czekania i procesu. Maryja 30 lat nie widziała realizacji obietnicy, że jej Syn to Zbawiciel. Wyobraź sobie ile trwa 30 lat, ile się musiało wydarzyć, ile okazji by zwątpić, by pytać Boga – dlaczego? O co chodzi?


Jak wygląda Twoja wierność i oczekiwanie na odpowiedź Boga? Czy zachowujesz serce wdzięczne i kochające, gdy nie widzisz spełnienia swoich modlitw? Czy nie obrażasz się na Boga? Czy nie gaśnie Twój zapał, nadzieja, gorliwość? To niezmiernie trudny element drogi każdego wierzącego – absolutnie każdy ma taką intencję, o którą wciąż się modli, rozwiązanie na które latami czeka, sprawę tak zawiłą, że tylko Bóg może pomóc… i tej pomocy wciąż nie widać.

Ta pustka, to przestrzeń, jaką daje Pan – byś wypełnił ją swoją ufnością, wiernością, nadzieją. To przestrzeń na Twoją odpowiedź, która jest istotą wiary – czy trwasz i idziesz w ciemno nawet nic nie widząc, wierząc tylko, i aż Słowu Boga?

 

Czego uczy nas Prorokini Anna  dziś?

Prorokini Anna uczy nas nieustannego trwania w służbie Bogu i ufności Bożej Opatrzności. Mimo, że jej życie było ciężkie przyjęła je takim, jakim jest i zawierzyła je do końca Bogu. W nagrodę za jej wierność Bóg dał jej łaskę spotkania z Jezusem Chrystusem.

 

 

 

 

Opracowano na podstawie www.onjest.pl oraz www.imiona.net.pl


Porządek Mszy Św.

 

Niedziela

07.30

9.00 (Grotowice)
11.00 (rodzinna)
18.00

Poniedziałek 18.00
Wtorek 18.00
Środa 8.00
Czwartek 18.00 (szkolna)
Piątek 18.00
Sobota 8:00
17.00 (Grotowice)

 

 W niektórych okresach roku litugicznego, wybrane dni świąteczne i uroczystości oraz w związku z innymi nietypowymi sytuacjami powyższy stały plan liturgii może ulec zmianie. 
Informacje na ten temat umieszczane są w planie intencji oraz ogłoszeniach na konkretny tydzień 
(proszę sprawdzać w zakładce aktualności).


Okazja do spowiedzi codziennie ok. 15 minut przed każdą Mszą Św.