ukraina

Przynosili Jezusowi dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego.

A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: «Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego».

I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je.

dziecko

Do Jezusa przynoszą dzieci. Chcą, aby je dotknął. Dziecko jest bardzo kruche. Potrzebuje przytulenia, ciepła, delikatności. W głębi duszy każdy z nas jest dzieckiem. Potrzeby dziecka są w nas bardzo silne. Czy przyznaję się do nich?

Czy potrafię przychodzić do Jezusa jak dziecko?

Czy nie odbieram sobie prawa do bliskości Jezusa?

Czy pozwalam Mu dotykać mojej kruchości?

Czy nie odrzucam siebie w mojej słabości?

Musimy sobie uswiadomić, że wokół nas żyje wielu ludzi, którzy są bezradni, słabi jak małe dzieci. Gubią się w grzechach, w swojej niedojrzałości duchowej i psychicznej.

Czy wiem Kto to jest?

Kiedy przyprowadzę ich w modlitwie do Jezusa i będę gorąco prosił, aby ich dotknął.

Jezus oburza się na tych, którzy zabraniają dzieciom zbliżać się do Niego. On przyszedł właśnie do dzieci: ludzi ubogich, grzesznych, słabych. Do nich należy. Chce, abyśmy przychodzili do Niego jak dzieci, które potrzebują miłości, opieki. Jezus jest uosobieniem królestwa miłości. Chce, abyśmy przyjmowali Go z prostotą dziecka które uznaje, że jest bezradne, że jest głodne miłości, ufne, żyjące w Jego ramionach.

Zanurzmy się we wzruszającej scenie: jak obejmuje dzieci, kładzie na nie ręce, błogosławi je.

Czy potrafię zobaczyć w tym obrazie siebie w Jego objęciach?

Jakie rodzą się we mnie przeżycia?

Jezu, stwórz we mnie na nowo duszę dziecka!

Przy opracowaniu wykorzystano materiały ze strony

www. niezbednik. niedziela.pl

www. funawi.pl