Parafia Rzymskokatolicka Pw. Chrystusa Króla

OPOLE-METALCHEM-GROTOWICE

Kanoniczne wprowadzenie proboszcza 11.09.2017r.

DSCN5765 CopyDSC 0043 CopyDSC 0049 Copy DSC 0067 CopyDSC 0093 Copy

     W poniedziałek 11 września 2017r. nastąpiło kanoniczne wprowadzenie ks.Jarosława Staniszewskiego na urząd proboszcza naszej parafii. W uroczystej liturgii uczestniczyło wielu kapłanów, parafian oraz gości. Wprowadzeniu przewodniczył dziekan ks.Rudolf Świerc a homilię wygłosił ks.Eugeniusz Ploch. Msza Św. sprawowana za parafian upiększona była śpiewem chóru parafialnego, obecnością pocztu sztandarowego Róż Różańcowych.oraz służby liturgicznej. W imieniu parafian proboszcza powitali przedstawiciele rady parafialnej. Na koniec liturgii ks.Jarosław podziękował wszystkim zebranym za obecność, modlitwę, każde dobre słowo i gest. Podkreślił jednocześnie, że kapłan, którego się nie używa - zużywa się. Zaprasza więc wszystkich bardzo serdecznie do budowania wspólnoty. Naszemu nowemu Proboszczowi składamy najserdeczniejsze życzenia. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnemu działaniu w oparciu o Miłość i Mądrość płynące z Bożego Ducha będziemy mogli nieustannie przyczyniać się do rozwijania naszej parafialnej wspólnoty.

     Ze względu na budowę strony w zakresie galerii prosimy o zapoznanie się ze zdjęciami poprzez zakładkę Facebook (dostępną przez kliknięcie baneru na stronie głównej).

Parafia na Facebooku