Anioły Drogie,
ks. biskup kieruje do nas ważne słowo na 5 Niedzielę Wielkiego Postu.
Odczytam je w niedzielę w naszym kościele, a wy możecie je posłuchać na naszej stronie parafialnej pod linkiem:
wersja video: https://youtu.be/KcRbBFvTOlo
wersja audiohttps://drive.google.com/file/d/11ab4QqfahlpcvYydIB6D_YRpC7Eh0xjK/view?usp=sharing

Zachęcam też do przeczytania dekretu ks. biskupa z dnia 24.03.2020.

Dostosowując się do rozporządzeń Premiera RP i Ministra Zdrowia ks. biskup zarządza,
aby we Mszach świętych i nabożeństwach w kościele uczestniczyło do 5 osób.
W związku z takim stanem rzeczy proszę, aby we Mszach św. wieczornych uczestniczyły przede wszystkim osoby zamawiające intencję.
Pozostałe osoby zapraszam do uczestnictwa w obrzędach liturgicznych przez transmisję internetową
na naszej stronie parafialnej www.parafia-metalchem.pl oraz na naszym profilu FB
Rozpiska transmisji w artykule poniżej.

Po wejściu 5 osób do świątyni, będziemy zamykali kościół
(kara za naruszanie przepisu wynosi 5 tys. złotych - a nas jako parafii niestety na to nie stać).
Zaznaczam - pierwszeństwo udziału mają osoby zamawiające Mszę św.
Przepraszam za te niedogodności !

Od poniedziałku 30.03. w tygodniu w naszym kościele będzie druga Eucharystia o godz. 9:00 rano w intencji Parafian i o ustanie pandemii, a jeżeli będą chętni to od godz.15.00 do 18.00 będzie możliwość adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Aby dać możliwość udziału w tych wydarzeniach większej ilości osób na poranną Eucharystię i poszczególne godziny adoracji (15.00,16.00,17.00) będziemy się zapisywać na stoliku z gazetami lub telefonicznie u ks. proboszcza w godzinach 16:30 - 17:30 od poniedziałku do piątku (do 5 osób).
Dziwne to wszystko, ale może takie okoliczności naszego udziału w parafialnych wydarzeniach liturgicznych pomogą nam odkrywać głębszą potrzebę uczestniczenia we Mszy św. i nabożeństwach wspólnoty Kościoła:)

Przesuwają się też terminy wydarzeń sakramentalnych.
Pierwsza Komunia Św. będzie w tym roku w niedzielę 20 września,
a termin sakramentu bierzmowania ( nie wcześniej niż 1 września) podamy po otrzymaniu informacji z naszej kurii.

Na ten niełatwy, a dla wielu z nas trudny i niespokojny czas,
bardzo mocno Wam błogosławię + i przypominam, że według Ewangelii nie jesteśmy panami naszego życia i czasu.
Naszym Panem, Królem i Zbawicielem jest Jezus Chrystus! I chwała Mu za to:)

ks. proboszcz Jarosław Staniszewski