Czeka Nas…

Jesienne spotkania misyjne.
Wzorem lat ubiegłych, duszpasterstwo misyjne zaprasza na jesienne spotkania misyjne. Zaproszenie kieruje w stronę Członków Papieskich Dzieł Misyjnych oraz wszystkich w jakikolwiek sposób związanych z misjami w swoich parafiach (kapłanów, sióstr zakonnych, alumnów, animatorów misyjnych, katechetów i wszystkich, którym sprawy misji leżą na sercu). Spotkania odbędą się w następujących terminach i miejscach: 28 września (sobota) – Nysa (bazylika); 5 października (sobota) – Opole (parafia św. Piotra i Pawła); 12 października (sobota) – Racibórz (klasztor Annuntiata, ul. Starowiejska 152) i 26 października (sobota) – Kluczbork (parafia MB Wspomożenia Wiernych. Początek spotkań o godz. 10.00, zakończenie ok. 13.30.


Jesienne spotkania Bractwa św. Józefa.
W imieniu Księży Proboszczów oraz duszpasterzy Bractwa św. Józefa serdecznie zapraszamy na jesienną serię spotkań formacyjnych w rejonach. Jej harmonogram przedstawia się następująco: 26 września (czwartek) o 18.30 w parafii św. Józefa w Osowcu-Węgrach dla rejonu Jełowa; 27 września (piątek) o 18.00 w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Malni dla rejonu Krapkowice; 30 września (poniedziałek) o godz. 18.30 w parafii św. Agnieszki i św. Jakuba w Nysie dla rejonu Nysa; 2 października (środa) o godz. 18.00 w parafii św. Bartłomieja w Głogówku dla rejonu Głogówek; 2 października (środa) o godz. 17.30 w parafii św. Józefa w Raciborzu-Ocicach dla rejonu Racibórz; 4 października (piątek) o godz. 18.00 w parafii św. Józefa w Opolu-Wrzoskach dla rejonu Wrzoski; 7 października (poniedziałek) o godz. 18.00 w parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Grobnikach dla rejonu Głubczyce; 9 października (środa) o godz. 17.30 w parafii Wniebowzięcia NMP w Zębowicach dla rejonu Zawadzkie; 9 października (środa) o godz. 18.00 w Diecezjalnym Ośrodku Skowronek w Głuchołazach dla rejonu Prudnik-Głuchołazy; 11 października (piątek) o godz. 17.30 w parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach dla rejonu Opole; 12 października (sobota) o godz. 17.00 w parafii Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy dla rejonu Jemielnica; 20 października (niedziela) o godz. 19.00 w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu dla kleryków. Uczestnicy spotkania będą m.in. uczestniczyć w Eucharystii w intencji członków Bractwa, zwłaszcza w intencji chorujących Braci, wysłuchają konferencji formacyjnej i odmówią modlitwę różańcową. Zapraszamy wszystkich także tych, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty.


Pielgrzymka Caritas do Trzebnicy.
W sobotę 5 października br. odbędzie się 27. Pielgrzymka wolontariuszy i pracowników Caritas Diecezji Opolskiej do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Pielgrzymce przewodniczyć będzie bp Paweł Stobrawa, który odprawi Mszę św. i wygłosi Słowo Boże. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godzinie 10.30 w bazylice św. Jadwigi. Po Mszy św. pielgrzymi będą mogli spożyć posiłek przy ołtarzu polowym obok bazyliki, przygotowany w tym roku przez trzy kuchnie Caritas. W bazylice na zakończenie pielgrzymki zostanie odprawione nabożeństwo do św. Jadwigi. Do udziału w pielgrzymce zapraszamy kapłanów, siostry zakonne, dzieci i młodzież ze Szkolnych Kół Caritas oraz dzieci i młodzież ze Szkolnych Kół Caritas.


Pierwsza Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców na Jasną Górę.
Duszpasterz Przedsiębiorców ks. Krystian Muszalik zaprasza do udziału w Pierwszej Ogólnopolskiej Pielgrzymce Przedsiębiorców na Jasną Górę, która obędzie w niedzielę 6 października pod hasłem: «Wiele zostało wam powierzone». W programie spotkania: 8.30 – 10.00 Rejestracja uczestników w Auli im. Jana Pawła II na Jasnej Górze, 10.00 – 10.15 Przywitanie gości, 10.15 – 11.45 Wystąpienia zaproszonych gości. 12.00 Zakończenie spotkania w auli i przejście do kaplicy Matki Bożej, 12.30 – 13.30 Msza Święta pod przewodnictwem abpa Józefa Kupnego, po Eucharystii powrót do auli na ciepły posiłek i rozmowy przedsiębiorców.


Spotkanie Maryjnej Wspólnoty Opiekunek Dziecięctwa Bożego i przejęcie nowych członkiń.
W niedzielę 13 października w kościele św. Anny w Oleśnie odbędzie się spotkanie członkiń i kandydatek Maryjnej Wspólnoty Opiekunek Dziecięctwa Bożego. Na godz. 16.00 zaplanowano spotkanie informacyjne na temat przyszłej formacji w rejonach oraz planów rozwoju wspólnoty, a o 16.30 biskup opolski Andrzej Czaja odprawi Mszę św. i przyjmie nowe członkinie do Wspólnoty.

 

W piątek 18 października 2019 r. w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Opolu-Winowie
odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Służby Zdrowia z okazji Święta św. Łukasza.
Do udziału w niej Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia zaprasza kapelanów szpitalnych
wraz z pracownikami szpitali oraz osoby pracujące w przychodniach i aptekach.
Pielgrzymka rozpocznie się nabożeństwem różańcowym o godz. 18.00 oraz Mszą św. o godz. 18.30,
której przewodniczyć będzie bp Andrzej Czaja.
Ks. Piotr Bałos prosi o mailowe zgłoszenie uczestników do 1 października br. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

7 Służba Zdrowia 2019 pomn

W miesiącu wrześniu zaplanowane są następujące wydarzenia:

Pielgrzymka Narodów do Maria Hilf.
Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych zaprasza do udziału w 24. Pielgrzymce Narodów do Maria Hilf niedaleko Zlatych Hor w Czechach. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 21 września 2019 r.

Dzień skupienia dla narzeczonych w Opolu.
W sobotę 28 września zapraszamy na dzień skupienia dla narzeczonych organizowany w salkach Duszpasterstwa Akademickiego „Resurrexit” w Opolu, w godzinach od 10.00 do 14.00. Temat dnia: «Kobietą i mężczyzną stworzył ich». Dzień skupienia prowadzą: ks. Daniel Leśniak (ojciec duchowny w WMSD w Opolu) i ks. Wojciech Kuzyszyn (wikariusz parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Opolu). Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłaszanie udziału poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Opolu – www.pip.opole.pl w zakładce: Rodzina.

Warsztaty wokalne muzyki Gospel w Opolu.
W dniach 28 i 29 września o godz. 20:00 w parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu odbędą się warsztaty wokalne muzyki Gospel zakończone koncertem finałowym. Warsztaty poprowadzi p. Gabriela Blacha. Koszt udziału w nich to 50 zł Zapisy przyjmowane są drogą mailową przez ks. Mateusza Mytnika: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Pierwsze Ogólnopolskie Sympozjum poświęcone dziełom modlitewnego wsparcia kapłanów.
W dniach 24-26 września br. w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie odbędzie się I Ogólnopolskie Sympozjum poświęcone różnym dziełom modlitewnym wspierającym kapłanów w Kościele w Polsce. W imieniu Biskupa Opolskiego Andrzeja Czai zapraszamy członków Diecezjalnego Dzieła Modlitwy za Kapłanów «Oremus» i wszystkich modlących się za kapłanów na Mszę św., która – w ramach sympozjum – zostanie odprawiona we wtorek 24 września o g. 17.30 w kościele św. Ap. Piotra i Pawła w Nysie (dawne seminarium – wejście od ul. Brackiej).

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w wybranych wydarzeniach:)

Porządek Mszy Św.

Niedziela 9.00 (Grotowice)
11.00 (rodzinna)
18.00
Poniedziałek 18.00
Wtorek 18.00
Środa 8.00
Czwartek 18.00 (szkolna)
Piątek 18.00
Sobota 8:00
17.00 (Grotowice)

 

W niektórych okresach roku litugicznego, wybrane dni świąteczne i uroczystości oraz w związku z innymi nietypowymi sytuacjami powyższy stały plan liturgii może ulec zmianie. 
Informacje na ten temat umieszczane są w planie intencji oraz ogłoszeniach na konkretny tydzień 
(proszę sprawdzać w zakładce aktualności).


Okazja do spowiedzi codziennie ok. 15 minut przed każdą Mszą Św.