UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
27.05.2018 - 03.06.2018

Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy . O godz. 17:15 Nieszpory Maryjne.

W poniedziałek o godz. 19:00 spotkanie po bierzmowaniu dla kl. 3 Gim.

W we wtorek na Metalchemie i w piątek w Grotowicach o godz.19:30 wieczorna modlitwa adoracyjna. Na prośbę Parafian przesuwamy modlitwę na godz.19:30.

W czwartek 31.05. UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA. Msza św. z procesją o godz. 9:00 na Metalchemie. Trasa procesji jak co roku od kościoła przez Osiedla Złotą i Oświęcimską do kościoła w Grotowicach. Serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy: na Osiedlu Złota - nasze Róże Różańcowe, na Osiedlu Oświęcimska - mieszkańcy, a mieszkańców Grotowic proszę o wsparcie i pomoc rodzinie Dziadosz, na której posesji będzie ołtarz. Zapraszamy mężczyzn z naszej parafii do niesienia baldachimu.
W tym dniu Msze św. o godz.12:00 w Grotowicach i o godz. 18:00 na Metalchemie.

W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca.

W piątek rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe do NSPJ. Będą one w poniedziałki, piątki w kościele na Metalchemie i w środę w Grotowicach o godz.18:30.

W piątek od godz. 9:00 i w sobotę od godz.9:30 odwiedziny chorych.

W sobotę o godz.7:00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, a po Mszy o godz. 8:00 nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych.

Za tydzień w niedzielę o godz. 17:15 Nieszpory Niedzielne, a po Mszach św. zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej.

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego zawiązała się w naszej parafii wspólnota Różańca za Dzieci (na razie 5 mam, ale tatusiowie, nauczyciele, katecheci i osoby, którym na sercu leży wychowanie dzieci i mają pragnienie, również mogą się włączyć). Już zaczynamy się modlić. Na razie odmawiamy tajemnice radosne, lecz gdy będzie więcej chętnych to będziemy rozważać następne tajemnice, aż do pełnego różańca z 20 tajemnicami.
Spotkanie informacyjne we wtorek o 19.00.

Zachęcamy do lektury Dużego i Małego Gościa Niedzielnego i gazetki parafialnej.

W naszej Parafii dane osobowe są przetwarzane zgodnie z prawem kanonicznym. Wszystkie świadectwa kościelne od 25.05.2018 będą wydawane osobom, których dotyczą za okazaniem dowodu osobistego lub osobom upoważnionym przez pełnomocnictwo.

Kancelaria w tym tygodniu czynna
we wtorek, piątek 16.00 – 17.30 i w środę 8.30 – 10.00.

Czwartek 18.00