Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
24.06.2018 - 01.07.2018

• W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

• Dzisiaj zamiast nieszporów zapraszamy na godz.19:00 na koncert pożegnalny naszego organisty pana Tomasza Łuszczka. Pan Tomek wybiera się na dalsze studia do Katowic i w tą niedzielę kończy w naszej parafii posługę organisty. Serdecznie dziękujemy mu za 2-letnie animowanie śpiewu i muzyki liturgicznej i życzymy obfitości łask i Bożego błogosławieństwa na nowej drodze życia. Od poniedziałku posługę organisty przejmuje w naszej parafii pan Maciej Pietruszka z Opola.

• Nabożeństwa czerwcowe do NSPJ w tym tygodniu we wtorek i piątek o godz.18:30 i w sobotę po Mszy w Grotowicach.

• W tym tygodniu ze względu na obóz wakacyjny dla dzieci i młodzieży nie będzie we wtorek i w czwartek wieczornej modlitwy adoracyjnej. Posługę duszpasterską w naszej Parafii będą pełnili księża z Domu Emerytów.

• W piątek Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Kolekta z tego dnia na Stolicę Apostolską tzw. „Świętopietrze”.

• W piątek 29.06. o godz.17:00 wyjazd do Turzy na czuwanie. Zgłoszenia chętnych u p. Teresy Kurylak.

• Mamy w ogródkach piękne kwiaty. Jeżeli ktoś z naszych Parafian chciałby zrobić bukiet do kościoła w Grotowicach, prosimy o kontakt z panią Beatą Skorupa lub ks. proboszczem.

• Zachęcamy do zapoznania się z czasopismami religijnymi dla Parafian w różnym wieku. Ze stolika pod chórem można je zabrać i osobiście zamówić prenumeratę. Prosimy też o zwrot na stolik po przeczytaniu.

• Kancelaria w tym tygodniu czynna tylko w piątek od 19.00 do 20.30.

Porządek Mszy Św.

Niedziela 9.00 (Grotowice)
11.00 (rodzinna)
18.00
Poniedziałek 18.00
Wtorek 18.00
Środa 8.00
Czwartek 18.00 (szkolna)
Piątek 18.00
Sobota 8:00
17.00 (Grotowice)

 

W niektórych okresach roku litugicznego, wybrane dni świąteczne i uroczystości oraz w związku z innymi nietypowymi sytuacjami powyższy stały plan liturgii może ulec zmianie. 
Informacje na ten temat umieszczane są w planie intencji oraz ogłoszeniach na konkretny tydzień 
(proszę sprawdzać w zakładce aktualności).


Okazja do spowiedzi codziennie ok. 15 minut przed każdą Mszą Św.