TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA
28.10.2018 - 04.11.2018

• W dzisiejszą XXX Niedzielę Zwykłą obchodzimy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dziś modlitwą ogarniamy prześladowanych chrześcijan w Pakistanie. Stanowią oni niewielki procent pośród całej muzułmańskiej społeczności kraju. Doświadczają ciągłych prześladowań i represji. Atakami zagrożone są ich domy i kościoły. Żyją często w bardzo trudnych warunkach, każdy kolejny dzień zawierzając Maryi. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj po Mszach św. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może realizować projekty pomocy dla chrześcijan żyjących w tym kraju.

• Dzisiaj o godz. 17:15 Niedzielne Nieszpory.

• W naszej Parafii od tygodnia trwa peregrynacja relikwii apostołów Bożego Miłosierdzia św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny. Chcemy modlić się za ich wstawiennictwem o ducha wiary, nadziei i miłości dla całej naszej Parafii. Relikwie razem z modlitwami można zabrać do domu po wieczornej Mszy św. i przynieść w następnym dniu na Eucharystię. Zapraszam serdecznie Parafian do wpisania się na wyłożony na stoliku z czasopismami porządek peregrynacji.

• Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:
na METALCHEMIE w poniedziałek, wtorek i środę po wieczornych Mszach św., a w czwartek o godz. 10:30
w GROTOWICACH w czwartek o godz.8.30.

• Od piątku różaniec za ++ z wypominek:
w GROTOWICACH w piątek o godz.9:30 i w sobotę o godz.16:30
na METALCHEMIE w piątek o 18:30 i w niedzielę o godz. 17:15.
Kartki na wypominki można zabrać ze stolika z gazetami i złożyć w zakrystii lub wrzucić do skarbony na gazety. Proszę na kartkach zaznaczyć, gdzie mają być czytane wypominki.

• We wtorek o godz. 19:00 katecheza dla dorosłych.

• We wtorek na Metalchemie i w czwartek w Grotowicach o godz.20:30 modlitwa adoracyjna.

• W czwartek nie będzie spotkania marianek, a w sobotę ministrantów.

• W czwartek UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 15:00 w Groszowicach nieszpory za ++ z procesją i nabożeństwem na cmentarzu.

• W piątek Wspomnienie Wszystkich Zmarłych. Msze św. o godz. 9:00 w Grotowicach i 18:00 na Metalchemie. Po Mszach nabożeństwo różańcowe za ++ z wypominek.

• Od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny / Komunia św., modlitwa Ojcze nasz, Wierzę i dowolna w intencjach Ojca świętego/.

• W piątek po Mszy i różańcu będzie czynna biblioteka.

• W sobotę o godz.10:00 spotkanie 3 gr. do bierzmowania.

• Sakrament pokuty w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i w środę od godz. 17:30 i 15 minut przed każdą Mszą św.

• Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za wszystkie prace w naszych kościołach i ich otoczeniu!

• Kancelaria w tym tygodniu czynna
we wtorek od 16:00 do 17:30,
w środę od 8:30 do 10:00
w piątek od 19:00 do 20:30.
Można już wpisywać intencje na rok 2019.

Czwartek 18.00