TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA
15.11.2020 – 24.11.2020

• Dzisiaj świętujemy 33 Niedzielę Zwykłą. Dzisiejsze spotkanie dzieci I komunijnych i ich rodziców odbędzie się w późniejszym terminie.

Za tydzień w niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla i nasz ODPUST PARAFIALNY. Suma odpustowa o godz. 11:00. Kaznodzieją odpustowym będzie ks. Alfred Michalik, emerytowany proboszcz z Chmielowic.

• Bóg zapłać za zbiórkę na Pomoc Kościołowi w Potrzebie – 611 zł.

• Odpust zupełny za ++ można uzyskać w dowolne 8 dni miesiąca listopada, a odpust z 2.11. w dowolny dzień listopada. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważ-nych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny, albo jeśli podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych, lub też jeśli wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

• Okazja do spowiedzi 20 minut przed Mszą św.

• Kancelaria w tym tygodniu czynna
we wtorek od 16:00 do 17:30
w piątek od 18:45 do 20:00.
Można już wpisywać intencje na przyszły rok,

Od soboty 07.11. obowiązują nas nowe obostrzenia. W Kościele na Metalchemie może przebywać 40 osób, w Grotowicach 10 osób.

• W TYM TYGODNIU:
- w poniedziałek Święto Rocznicy Poświęcenia Katedry w Opolu
- we wtorek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy i dodatkowa Msza o godz. 9:00
- w środę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
- w czwartek o godz. 18:00 Msza szkolna dla dzieci transmitowana na stronie parafii
- w piątek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana. Od 15:00 do 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z koronką do Bożego Miłosierdzia i z okazją do spowiedzi
- w sobotę wspomnienie Ofiarowania NMP. O godz. 17:00 Msza św. na Metalchemie – do końca ograniczeń ilościowych w świątyniach nie będzie w soboty Mszy w Grotowicach. Msze św. sobotnie będą w kościele parafialnym.

 


Porządek Mszy Św.

Niedziela 9.00 (Grotowice)
11.00 (rodzinna)
18.00
Poniedziałek 18.00
Wtorek 18.00
Środa 8.00
Czwartek 18.00 (szkolna)
Piątek 18.00
Sobota 8:00
17.00 (Grotowice)

 

W niektórych okresach roku litugicznego, wybrane dni świąteczne i uroczystości oraz w związku z innymi nietypowymi sytuacjami powyższy stały plan liturgii może ulec zmianie. 
Informacje na ten temat umieszczane są w planie intencji oraz ogłoszeniach na konkretny tydzień 
(proszę sprawdzać w zakładce aktualności).


Okazja do spowiedzi codziennie ok. 15 minut przed każdą Mszą Św.