NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
22.11.2020 – 29.11.2020

• Dzisiaj świętujemy Uroczystość Chrystusa Króla i nasz ODPUST PARAFIALNY. Suma odpustowa o godz. 11:00. Kaznodzieją odpustowym będzie ks. Alfred Michalik, emerytowany proboszcz z Chmielowic.

Za tydzień I Niedziela Adwentu. W adwencie roraty dla dzieci codziennie o godz. 18:00, dla dorosłych w sobotę o godz. 8:00, transmisja na stronie parafii. Serdecznie wszystkich zapraszam:)

• Odpust zupełny za ++ można uzyskać w dowolne 8 dni miesiąca listopada, a odpust z 2.11. w dowolny dzień listopada. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważ-nych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny, albo jeśli podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych, lub też jeśli wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

• Okazja do spowiedzi 20 minut przed Mszą św.

• Kancelaria w tym tygodniu czynna
we wtorek od 16:00 do 17:30
w piątek od 18:45 do 20:00.
Można już wpisywać intencje na przyszły rok.

Od soboty 07.11. obowiązują nas nowe obostrzenia. W Kościele na Metalchemie może przebywać 40 osób, w Grotowicach 10 osób.

• W TYM TYGODNIU:
- we wtorek dodatkowa Msza św. o godz. 9:00
- w czwartek o godz. 18:00 Msza szkolna dla dzieci transmitowana na stronie parafii
- w piątek od 15:00 do 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z koronką do Bożego Miłosierdzia i z okazją do spowiedzi
- w sobotę o godz. 17:00 Msza św. na Metalchemie – do końca ograniczeń ilościowych w świątyniach Msze św. sobotnie będą w kościele parafialnym.