Organista

Tomasz Łuszczek

nasz organista i zarazem student III roku Muzykologii na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego.

Urodził się we Wrocławiu, mieszkał i wychował się w Gliwicach.

Swoją przygodę z muzyką organową rozpoczął w 2009r. w swojej rodzinnej parafii – katedrze gliwickiej, gdzie po raz pierwszy zagrał na organach.

W latach 2010-2015, mieszkając we Wrocławiu, był organistą pomagającym w kilku tamtejszych kościołach.

Pierwszą parafią, w której w kwietniu 2015r. został głównym organistą było Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Świętej Katarzynie.

W październiku 2015r. rozpoczął studia muzykologiczne w Opolu i miesiąc później został organistą pomagającym w parafii Św. Michała Archanioła w Opolu-Półwsi.

26.05.2016r. rozpoczął swoją posługę w parafii Chrystusa Króla w Opolu-Metalchemie-Grotowicach.

Dziś poza obecnością w naszej wspólnocie jest związany także z Opolskim Środowiskiem Tradycji Łacińskiej, gdzie gra na Mszach w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (tzw. Mszach trydenckich).

Do jego szczególnych zainteresowań muzycznych należy twórczość niemieckiego kompozytora Maxa Regera, muzyka francuska XIX i XXw.

KONTAKT: za pośrednictwem Proboszcza:)

Czwartek 18.00

Okazja do spowiedzi codziennie ok. 20 minut przed każdą Mszą Św.