Parafia Rzymskokatolicka Pw. Chrystusa Króla

OPOLE-METALCHEM-GROTOWICE

 

Chór Parafialny Cantate Deo

Chorparafialny2

   Chór Cantate Deo przy parafii pw. Chrystusa Króla w Opolu-Metalchemie powstał w styczniu 2012 roku z inicjatywy ówczesnego proboszcza - ks. Marcina Jakubczyka, pod dyrekcją Joanny Dudy-Kot, która pracuje z nim do dziś. Pierwszy oficjalny występ chóru w parafii miał miejsce trzy miesiące później - była to oprawa uroczystości Triduum Paschalnego. Od tej chwili zespół towarzyszy wspólnocie parafialnej oprawiając muzycznie wszystkie ważniejsze Msze św. i nabożeństwa.

Chorparafialny3


   Poza występami parafialnymi chór śpiewał także w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Opolu-Groszowicach, w Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie, wziął także udział w XVI Przeglądzie Chórów Parafialnych Diecezji Opolskiej uczestnicząc w warsztatach prowadzonych przez kompozytora Piotra Pałkę. Od 2016 roku chór współpracuje ze Stowarzyszeniem Civitas Christiana, oprawiając ważniejsze uroczystości organizowane przez tą organizację.

Chorparafialny4


   W styczniu 2014 roku chór zainicjował tradycję koncertów kolędowych w parafii, zapraszając do udziału również inne chóry. Natomiast w styczniu 2016 r. chór z koncertem kolęd odwiedził po raz pierwszy pacjentów i pracowników szpitala neuropsychiatrycznego w Opolu, co zapoczątkowało nową owocną współpracę.
   W uroczystość św. Cecylii w 2014 r. podczas Mszy Świętej ks. proboszcz Janusz Iwańczuk oficjalnie nadał chórowi parafialnemu nazwę - Cantate Deo.

Chorparafialny6

Aktualna lista chórzystów przedstawia się nastepująco:

SOPRANY:
1. Bursy Grażyna
2. Czarnobrewa Danuta
3. Gołębiowska Joanna
4. Idziak Elżbieta
5. Łukaszewska Elżbieta
6. Rudawa Danuta
7. Wiatrowska Halina

ALTY:
1. Furca Danuta
2. Jaskólska Anna
3. Kostecka Jolanta
4. Majer Krystyna
5. Majewska Małgorzata
6. Pawnuk Teresa
7. Sachoń Agnieszka
8. Świtlik Wiesława

GŁOSY MĘSKIE:
1. Czarnobrewy Janusz
2. Dziura Wiesław
3. Gwozd Marian
4. Nowak Ryszard

Chorparafialny5

Próby chóru odbywają się w każdy czwartek o godzinie 19:00
(przerwa wakacyjna lipiec/sierpień)
ZAPRASZAMY !!!

 

Opracowanie: Joanna Duda-Kot

Parafia na Facebooku