Parafia Rzymskokatolicka Pw. Chrystusa Króla

OPOLE-METALCHEM-GROTOWICE

Namaszczenie chorych

Jest to sakrament uzdrowienia; daje siłę i ulgę w cierpieniu. Nie jest zarezerwowany dla umierających! Dlatego należy odpowiednio wcześniej wezwać kapłana.
Jeśli ma być udzielona Komunia Święta - prosimy o przygotowanie miejsca (stół, biały obrus, świece...).

Nie jest to "ostatnie namaszczenie", ale sakrament uzdrowienia i umocnienia, w którym Bóg dodaje siły i łaski, aby chrześcijanin wytrwał w chorobie i jeśli to możliwe powrócił do zdrowia. Cierpienie znoszone razem z Chrystusem staje się sytuacją zbawienia.

Udzielanie sakramentu

W każdej chwili w razie potrzeby można wezwać kapłana, aby udzielił sakramentu chorych.

Comiesięczne odwiedziny chorych

W pierwszą sobotę każdego miesiąca odwiedzamy naszych chorych w ich domach od godz. 9.00.

Prosimy wcześniej zgłosić chorego w kancelarii lub w zakrystii (jeśli nie jest on już zgłoszony do stałych odwiedzin).

Zachęcamy domowników obecnych w czasie wizyty kapłana do czynnego uczestnictwa w liturgii sakramentu, by wspierać chorego swoją modlitwą.

Wychodzimy z pokoju chorego tylko na czas spowiedzi!

Cotygodniowa Komunia Święta dla chorych w niedzielę

W wypadku dłuższej choroby czy też z racji podeszłego wieku można poprosić o regularne udzielanie Eucharystii.

Zachęcamy do częstego przyjmowania Komunii Św. (np. w każdą niedzielę).

Z Komunią Św. może przyjść szafarz świecki (to jest do ustalenia z ks. proboszczem)

Parafia na Facebooku