Pewno zastanawialiście się, co takiego dzieje się w kościele filialnym w Grotowicach, że już kolejny tydzień wszystkie Msze Święte i nabożeństwa odprawiane są w kościele parafialnym?

Otóż pragniemy wyjaśnić, że dzieje się, dzieje się dużo i będzie dużo dziać się w najbliższym czasie.

Kościół filialny stał się placem budowy.

IMG 0439   IMG 0440

IMG 0441   IMG 0442

IMG 0443   IMG 0444

Do tej pory wymieniliśmy całą instalację elektryczną i poprawiliśmy instalację wodociągową.

A teraz najważniejsze.

Odnowione zostały ławki, a raczej, to co z nich pozostało. Okazuje się, że w naszym kościele mieszkają "pobożne" korniki... i nie chcą za nic w świecie sie wyprowadzić. Żywią się ławkami właśnie. Ławki zostały naprawione i pomalowane na matowy, ciemny kolor. Do czasu całkowitego zjedzenia przez korniki będą nam jeszcze musiały posłużyć. Może będziemy mieli kiedyś nowe ławki - kto wie?

Taka ciekawostka

Wykonaliśmy także usprawnienia, które mają pomóc w komunikacji

IMG 0445    IMG 0446

Ławki zostały skrócone, tak, żeby można było do nich wchodzić z dwóch stron, co powinno usprawnić komunikację, szczególnie podczas obrzędu Komunii św.

Przed nami kolejne przedsięwzięcia: OKNAMALOWANIE

O szczegółach będziemy informować.

Mając świadomość, że kolejny remont tego kościoła będą przeprowadzały już przyszłe pokolenia, chcemy przeprowadzić obecny remont porządnie, z zachowaniem wszystkich standardów.

Prosimy wszystkich parafian związanych duchowo z tym kościołem o wyrozumiałość i cierpliwość. Postaramy się wykonać  wszystkie te prace najszybciej, jak to możliwe.

Wszystkie uwagi związane z tym remontem lub jakieś inne propozycje prosimy zgłaszać Radzie parafialnej lub Redakcji strony parafialnej tutaj.